JANKRO
HBK Hedersmedlem
Tittat på nokian men den har inte riktigt det jag söker............
Man fokuserar enbart på finesserna inte som en vanlig användare.........
Hej igen, tittade också på nokian men den är lite fattigt utrustad i förhållande till priset kanske, även om den täcker en del lite udda behov. Kollade på skapligt seriösa tester och får en liten känsla av att namnet bidrar en hel del till priset mer än utrustningen.
(Om någon mer känner intresse, så ha koll på RAMminne samt lagringsminne för det finns två varianter av det av någon anledning. Känns lite som de ändrade och ökade efter tillverkningen hade satt igång.)

Test: Nokia XR20 – Tålig men inte klumpig
För kanske första gången känner jag att HMD Global gjort en telefon som har något du inte kan få tag på någon annan stans.
Och så din sista fundering om hur alla varianter med finesser funkar som telefon.... Man får en känsla av att när man tittar på en ny telefon så behöver man ställa frågan "Funkar den att ringa med också."
M.v.h. JANKRO.