Nu, inför klubbens tredje årsmöte den 2 maj, vill jag tacka för förtroendet att ha fått vara ordförande sedan klubben bildades. Det har varit jätteroligt och intressant att möta alla glada och trevliga medlemmar på de olika träffar som jag deltagit i.

Utvecklingen av klubben har varit enorm, på knappt 3 år har den vuxit till långt över 3000 medlemmar och tillströmningen av nya medlemmar bara ökar.

Det känns lämpligt att nu lämna plats för en ny ordförande som jag hoppas skall kunna ytterligare utveckla Husbilsklubben.se med nya idéer och tankar till glädje för alla husbilsintresserade.

Jag ställer gärna upp även i fortsättningen med mindre tidskrävande uppgifter för klubben om man så önskar.

Sedan klubben startades har den tagit en mycket stor del av min fritid, men nu hoppas jag få mer tid över för att ägna mig åt mitt musikintresse som jag återupptagit i en dragspelsorkester.

Det är min förhoppning att det skall finnas många medlemmar som är intresserade och villiga att hjälpa till med rena rutinuppdrag och avlasta den nya styrelsen som jag önskar all framgång med Husbilsklubben.se

Stor kram till alla!
Carina