• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Köpte på Coop vattenmockasin

Varför köpa halvfabrikat.

köp en en färsk kyckling och tillaga själv.
Jag köper nyslaktade tuppar av en bonde. Undviker kycklingen eller rättare sagt broilern i affären. Det som säljs är en snabbuppdriven (6-8 veckor innan slakt) kyckling, alltså en broiler & ingen naturlig kyckling som föd upp under mycket längre tid.
 
Samme i Norge, de tilsetter vann og salt i nesten alt bearbeidet kjøtt. Så lenge vi forbrukere betaler høy kilopris for dette vannet vil de nok fortsette med det.
 
Bara vatten hade kanske varit ok för mig, men det är en nitrit- lösning som sprutas in. Det klarar vi oss utan. // Johan.
 
Tillbaka
Toppen