Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Kolla med Rexbo.seHej!
Ni skall alla ha ett stort tack som försökt hjälpa mig med mitt problrm.
Det konstiga är att motorn funkade i fjol höstas när jag ställde bilen för vinterförvaring, nu när jag tog ut bilen så funkade dom inte mer?
Jag har haft upp motorn och rengjort den, det har sluppit vatten iden så den var väldigt rostig innanför. Men efter all rengörning så funkar den inte ändå. Knäpper i rele´n lite och ström får den.
Jag har kollat sidorna ni rekomenderat men inget resultat. bilen är en Peugeot j5 Hymer 644/368 årsmodell 90-91.
Ja säger bara.... vad vore detta forum utan Jankro...Hej!
Tack Jankro , jag var in på sidan jag fick av dig och vad jag kan se så borde den gå.
Tack ännu en gång!
MVH
Svenna