Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla. Du måste logga in för att betala årsavgiften!
Hej.Ingen aning, men detta svar får jag när jag googlar på mobilen.
För att återställa TPMS-systemet på en Fiat Ducato 2018, vrid tändningen till PÅ (utan att starta motorn), använd rattknapparna för att navigera till Vehicle Settings > Maintenance System > TPMS, och tryck och håll in OK-knappen (eller motsvarande) tills lampan blinkar och bekräftar att systemet är kalibrerat; kör sedan bilen över 25-30 km/h för att slutföra kalibreringen.
För vissa är det är fusk att läsa den.Vad säger instruktionsboken?
Förvisso, men få lär sig något av det.Är det inte enklast att kolla med en Fiat Proffessional verkstad eller någon annan firma som kan serva en Fiat Ducato?
Finns det Ducato 2018 utan menyer tro?Hej.
Har sett detta svar också, men menyerna finns ej.
