Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Jag var på hornbach igår och dom kunde inte hjälpa mig. är min samma som din?Hej. I vår bil sitter glasluckan på Dometic spisen med plastskruvar, om det är lika på din bil så har Hornbach plastskruvar i sitt sortiment. Du har ju Hornbach i Arlöv så mitt tips är att du åker dit och tittar om de har rätt dimension.
Mvh / Roland
Nej, vårat ser helt annorlunda ut, det sitter med gångjärn .
Tack jag beställde här så får vi hoppas att det passar.Har du kollat om nedan passar:
![]()
Köp Glassplatebefuktersett Dometic 407144272 - DOMETIC
Köp enkelt och säkert Glassplatebefuktersett Dometic 407144272 - MPN: 407144272 - (Artikeltyp: Original | Märken: Dometic) - Du har 90 dagars ångerrätt på Quickparts.sequickparts.se
Påminner lite om en klockradio jag köpte för en himla massa år sedan. Där följde med en manual på bl.a svenska som jag följde minutiöst vid installationen men det var någon funktion jag inte kunde få in. Efter allt trixande jag försökt gick jag till den engelska versionen. Där var ordningen på momenten annorlunda och det förklarades att det var vid just den situationen i installationen man skulle ställa in just det för senare gick det inte.Det är inte utan att man undrar vem som gör översättningarna hos Quickparts, varken på svenska eller norska verkar texterna överensstämma
med texten på förpackningen eller dess innehåll?![]()