Tangenhaap
HBK Intresserad
- Inlägg
- 250
- Kommun
- Västerås
Någon som vet vad det röda plastflärpen med de två skruvarna har för funktion (ca 4min in i videon)? Måste man verkligen lossa dessa för att demontera + anslutningen.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Har beställt detta batteri från Swedol men kunde inte se att det fanns några hål. Tack för upplysningen!Jag har nu bytt batteri och den röda plastbiten fungerar som plugg för skruvarna som ska ner i hålen. Dessa ger extra stöd åt säkringsplattan men är nog inte helt nödvändiga.
Om det är det här batteriet du menar så finns det hål i batteriet.
TUDOR TB1100 TECHNICA
Vet inte vad du har för bil eller årsmodell. Men nyare bilar får du inte bryta strömmen allt utan måste ha batteri backup.
Batteribyte - felindikeringar?
Ska inte vara några problem för dig att byta.Ja, naturligtvis lite klantigt att inte nämna vilken bil/motor det gäller: Fiat 3,0, 2012 avses