Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
det måste sitta rätt...annars vill det läcka...dumt gjort.Har läst om det här men hittar inte länkarna. Vanligt problem
Inom 30 år finns både gamla och nya speciellt då de 2 senaste varit automat.30 år. Dom gamla bilarna inga problem. Det är dom nya som strular..
Detta är ett känt problem på bilar med plastbehållare,efter det bytte FIAT till helmetallfilter(engångs),dom nyaste bilarna har metallbehållare med insatsfilter.Läckande bränslefilter på Fiat? Har råkat ut för det två ggr och nu byter man hela filterhuset. Verkstaden säger att detta är ett känt problem. Jag har inte hört talas om detta men kanske andra?