Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Jag hade en 1500wat pure sin inverter tidigare som gick sönder där kunde jag köra Makita 230 volt vinkelslip. Nu köpte jag faktiskt en dubbelt så dyr inverter och 2000 watt Men när jag startar Makitan så stänger den av direkt. Det har väl att göra med vinkelslipens startström eller någonting som är för hög.Samma motor? Nej knappast.. men kanske lika starka. Fast förmodligen får du bättre effekt med 230 volt....i största allmänhet. Måste du ha batteridriven?
Hmm ,,skall jag slipa betong eller kraftigt dammbildande hade jag föredragit borstlös.Borstlös motor på den dyrare. Förmodligen helt omotiverad för hemmabruk att betala det dubbla för det.