• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Svenska kronans fall, gör semestern klart mycket dyrare!

Lasseboy

HBK Medlem
Inlägg
1.459
Kommun
Borås
HBK-Nr
11736
Medlemskap
2026
Sitter och kollar priser för campingar i Kroatien, hittar knappt nått under 400 kr för 2 vuxna husbil och en hund!
De campingar vi legat på förr ligger över 400kr, troligen är tiden då man hittade guldkorn för 200-300 kr per natt över! Kanske dax att börja kolla andra länder för nu är priserna samma som i Italien!
 
Vi åker till Krk i år igen. Tycker att priserna är samma som tidigare år bara att euron/konan blivit dyrare. Borde blivit samma ökning i Italien. Där kan man ju visserligen fricampa eller bo på ställplats.
 
Finns några som tar Acsi kortet fram till 30 Juni. Bla Camping Strasko i Novalja som ligger på ön Pag. Finns allt.
Tror att det är 19€ + skatt ca 1€/ person
 
Tillbaka
Toppen