• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Service

Läs det filstilta, och även om det inte står uttryckligen som ett krav där kanske du får vara beredd att argumentera för att verkstaden var kompetent "bortom rimligt tvivel".

/Ingvar
 
Du har möjlighet att serva din bil på icke märkesauktoriserad verkstad,bara dom följer bilens serviceprotokoll,detta gäller alla bilar.
Nu rör det sig om en enda service om det är en FIAT,sedan har garantin gått ut,visserligen har du avgasgaranti som är längre än 2 år,
se till att ha service korrekt dokumenterat ,vilket jobb som gjorts och vad som byts,typ av olja osv.
 
Tillbaka
Toppen