• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2026 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Modifierat varmluftsmunstycke

Sv: Modifierat varmluftsmunstycke

Mycket bra sida på Thetforden packning 3 är oftast den som är orsak till odör i vagnen. Har aldrig haft problemet med odör efter att hållt efter denna del och följaktligen inte saknat SOC.
 
Sv: Modifierat varmluftsmunstycke

När jag kollade på min thetford tank saknades nr 3. En husbilshandlare sa att det är bara att fylla igen hålet. Jag gjorde det. Finns det några nackdelar med detta. Vad är det till för
Ha det
 
Sv: Modifierat varmluftsmunstycke

Hej Peter, det lilla "hålet" öppnar så fort man vrider lite på vredet. Alltså innan stora locket öppnar och verkar ha till uppgift att jämna ut över/undertryck så man slipper sug eller stänk-överraskning från avfallstanken.

JANKRO.
 
Tillbaka
Toppen