MariaoBjörn
HBK Medlem
Hej! Vi har precis köpt en ny husbil och i den finns en gasolugn. Är det något speciellt jag ska tänka på när jag använder den?
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Hej...Det är säkert inget speciellt du ska tänka på....Jo... säkerhetsföreskrifterna......Kan bara säga att gasolugn i husbil kan du säkert klara dig utan för att under dom åren i husbil som vi har haft är ugn det mest onödiga..överskattade prylen som du kan klara dig utan.Fel av mig...Dom som bor i husbil 365 dagar om året så är ugn ett måste...Sommarcampare funkar nog bäst med grill och kockplatta för potatisen bäst...Du bestämmer själv..
![]()