sacce
HBK Medlem
Finns det någon här som har erfarenhet av kolfilterfläkt CK2000 som Kama säljer..gör det någon nyttan?...har tänkt installera för att få bort matlukt.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Jag har förstått att frågan gäller matosen ... men, den största nyttan vi har av fläkten är att få ut vattenångorna ur bilen och slippa den tradiga imman på framrutan på morgonen. Man ser ju inte båtarna över havet när rutorna immar igen.
När det sen gäller frågan om lukt så är nog båda modellerna av fläkt likvärdiga. Den lukt man känner är den som kommer utanför fläkten.
Det är en enkel fläkt med två lägen och belysning samt ett rör upp på taket och en fläkthuv där ...
Visa bilaga 62483