F
F.d. 25418
Guest
Det pratas mycket om att invändiga trappor låter mycket ( vägljud antar jag )Hur gör man om man vill minska vägljudet? Kan man sätta in någon typ av matta eller finns det någon annan lösning?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Det pratas mycket om att invändiga trappor låter mycket ( vägljud antar jag )Hur gör man om man vill minska vägljudet? Kan man sätta in någon typ av matta eller finns det någon annan lösning?


Jag köpte en sats med med så kallad smältfolie av bitumen, 3 mm tjock, pris 169 kr, på Biltema och formade plattorna med en värmepistol. Åtgärden dämpade vägljudet och ljudet från grussprutet avsevärt.
Johan K.

