F
F.d. 10286
Guest
är det någon ute bland hbk:are som har nån erfarenhet av hymer är själv spekulant på en hymer b 524 vad ska titta efter? svagheter
mvh/bennye
mvh/bennye
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Larzan o Finnkolingen har ni glömt medlemsavgiften eller?
Är det nya eller gamla växellådan ?? Byttes väl vid ca:2003 och den gamla kunde få smörjbrist på 5:an vid låga varvtal/hastighet .
Sen var det ju även omkonstruktion på väggarna runt då och det blev ett bättre material som enligt våran säljare sa att dom inte kunde absorbera vatten som ex. frigolit.