• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Husbilar i Pukavik

  • Startad av Startad av F.d. 53061
  • Startdatum Startdatum
Sv: Husbilar i pukavik

Vem avgör om det är ett skambud. Man får väl se vad priset blir på sista raden. Det är ju plånboken som avgör vad man har råd med.
 
Sv: Husbilar i pukavik

Rickard är helt OK! Vi pratade med honom i telefon, besökte honom i Pukavik några gånger, mejlade en hel del och fick svar på alla våra frågor. Vi ser honom som en "lugn" säljartyp som hanterar sina kunder utan "för mycket snack". Det är upp till var och en att gilla eller inte gilla hans sätt att sälja husbilar. Vi var i alla fall mycket nöjda med all information vi fick och hade han haft den modell som vi äntligen har bestämt oss för, då hade vi köpt den av honom utan tvekan.
 
Sv: Husbilar i pukavik

Vi har köpt 2 plåtisar av Rickard och blivit mycket vänligt bemötta och nöjda.
Han har ställt upp för oss när vi varit där med garantifel. Alla kan inte gilla alla!

Kerstin o Rolf i Leksand
 
Vill bara säga att Rickard och han fru är helt fantastiska. Har köpt två stycken globecar och har alltid känt att jag fått en service utöver det vanliga.
När jag tyvärr, av speciella orsaker, var tvungen att sälja min globecar, ställde dom upp och hämtade min bil på en lördagskväll, ca 80 mil fram och tillbaka. Snacka om service, vem slår det? Om det blir en ny husbil, finns det bara Rickard och Petra i Pukavik som kommer i fråga.
 
Jag köpte en Erumobil där för 9 år sen med ett par småfel fick det åtgärdat på verkstad i Arlöv och Richard i Pukavik betalade. Sålde husbilen för ett år sen fick samma som jag köpte den för efter 8 år.
 
Tror att huvudproblemet i Pukavik är att många övervärderar sina inbytesobjekt. Det går en stor trend om att byta till plåtis. Handlaren vet att plastisar är svårsålda.
Självklart blir många besvikna när inbytesobjektet t.ex. är värt 300000 istället för de 400000 man tror.
 
Tillbaka
Toppen