• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2026 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Gissa prylen.

Sv: Gissa prylen.

Jag skänker den här till första bästa. Har haft för mycket att göra, och kommer fortsätta ha det några dagar.
 
Sv: Gissa prylen.

En gasolspis med 4 brännare. Inte lämplig för kaffekokning då den förbrukar gasol i en omfattning som en husbilsägare inte kan föreställa sig.
Den sitter i en varmluftsballong.
Lasse
 
Sv: Gissa prylen.

Det är rätt Arne, snabbt svarat också!
Har du någon bild får du gärna fortsätta. :)

mvh jocke
 
Sv: Gissa prylen.

OJ, sitter i Luxemburg just nu efter att ha tagit oss igenom Moseldalen. Såg din bild och svarade men har ingen bra pryl att kontra med, men kan lägga in mitt "sockerdricksträd" där hemma. Jag och Pippi som har ett sånt, sen kan du få fortsätta :)
 

Bilagor

  • Canarias soppa mm 125.jpg
    Canarias soppa mm 125.jpg
    2,7 MB · Visningar: 2
Sv: Gissa prylen.

Okej, då tar vi nästa pryl.

Vad är det här?

:) Jocke
 

Bilagor

  • Semester 2012 februari 017 prylen.jpg
    Semester 2012 februari 017 prylen.jpg
    28,6 KB · Visningar: 246
Sv: Gissa prylen.

Japp, det är rätt bosse!

Har du någon bild så får du gärna fortsätta. :)

mvh
 
Sv: Gissa prylen.

Det står Lamborghini på den men i mina ögon ser det ut som en brännare till en olje panna är det så ,har du en väldigt snabb panna:D
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Toppen