• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2026 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Diesel i Norge

  • Startad av Startad av Husbilgolf
  • Startdatum Startdatum
H

Husbilgolf

Guest
Hej alla. Vet att många tycker Norge är dyrt. Men det finns sätt att spara lite, t.ex. att diesel kostar mindre söndag kväll och måndag morgon plus torsdag morgon. MEN det gäller där det är konkurrens, speciellt i städer med fler macker i närleken av varann. Med norska rabatt-kort får man 50-70 öre rabatt pr liter. Alltid.
God tur - glad påsk!
 
Sv: Diesel i Norge

Mycket dyrare? Nej, det beror på var i landet man är. Nu i morse i Arendal (södra delen) betalade jag 12.18 pr liter. Kursen är ca 89 pr datum, det skulle motsvara 13.40 SKr pr liter.
 
Tillbaka
Toppen