• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Önskelistan

Bengt & Lisa

HBK Medlem
Inlägg
116
Kommun
Hedemora
HBK-Nr
21558
Medlemskap
2025
Hej det finns saker som man vill ha gärna begagnat
Reservhjulshållare till al ko chassi som klarar 16" det som finns tycks klara bara 15 " . Någon som vet ifall man får in 16" i denna hållare sedan skulle jag vilja ha tag på ett reservhjul 16" sommar och även en saxdomkraft i stället för stödben är det någon som vet var det finns så vore jag tacksam.:)
 
Sv: Önskelistan

"Reservhjul" på burk och en 12V-kompressor är mycket billigare, lättare och enklare att "installera".
 
Sv: Önskelistan

Biltema har saxdomkraft, 2 modeller, en på 1 ton och en på 1,5 ton. Pris 179 resp 199. Ska du bara ha dem som stödben så räcker 1 ton.

Per-Åke
 
Tillbaka
Toppen