• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Än så är det långt till vår!

Sv: Än så är det långt till vår!

Inger ! Misströsta inte vi är på väg åt rätt håll:)kramar till Dej Hasse och Simon. "
 
Sv: Än så är det långt till vår!

För att glädja dig, vi har mer snö här i Örebro Län :( Men dagarna går fort nu så snart kan vi åka ut..

Vädret idag fredag 6 februari i södra Dalarna.

Plusgrader (3,8 grader) kl halv tolv och snön rasar ner från grenarna.
Känns långt till vår och grönska.

fru hianders/Inger
 
Sv: Än så är det långt till vår!

Gott att det är långt till våren!
Vi kör till Orust i morgon för att hälsa på bekanta. Säkert passerar vi något sevärt på Tjörn. Det är en underbar årstid för att vara social med husbilen. Mysigt också med varm o go övernattning på underbara platser så här års.

Lufta husbilen, vintern är underbar! Hälsar Björn o Lena.
 
Sv: Än så är det långt till vår!

Tröst finns :) Här nere i södra Spanien finns både svalor, sädesärlor o tofsvipor som väntar på o flyga norrut.
 
Sv: Än så är det långt till vår!

+ 9,2 grader i skuggsidan i Lidköping i dag. har suttit i solsidan och druckit kaffe, solat och tänkt på kommande husbilsresor. Snart är vi där.:yes::wub:
 
Sv: Än så är det långt till vår!

Nu har denna tråd gjort sitt - åtminstone söder om polcirkeln.
Vi hade 20,5°C idag på en termometer som sitter i ständig skugga.
 
Tillbaka
Toppen