• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla. Du måste logga in för att betala årsavgiften!

Elverk

golddigger

HBK Medlem
Inlägg
544
Kommun
Ydre
HBK-Nr
1851
Medlemskap
2027
Är det någon som har ett HONDA MOOVE elverk 1000 watt?
Jag tänkte köpa ett sånt,men undrar om det är bra.Vill ha ett honda för att det är tystgående.Kostar 5300 kr
 
Sv: Elverk

Men inte till räcligt tysgående ochmilljövänligt,

slopa tangkarna på en så totalt onödig sak som elverk, så blir mäniskor i din omgivming glada, det är väl roligare med glada mäniskor en miljö förstörande elverk, ELLER HUR.
 
Sv: Elverk

Frågan var om Hondas elverk är bra och dom anses vara dom bästa på marknaden så klart du skall satsa på ett sådant. Åka husbil är miljöovänligt det med. Häggen i Umeå
 
Sv: Elverk

Men inte till räcligt tysgående ochmilljövänligt,

slopa tangkarna på en så totalt onödig sak som elverk, så blir mäniskor i din omgivming glada, det är väl roligare med glada mäniskor en miljö förstörande elverk, ELLER HUR.

Onödigt? Jag måste ladda batteriet när vi fricampar.Solcell blir dubbet så dyrt.Elverket kan flyttas över vid bilbyte.
 
Sv: Elverk

Hej,köp ett Honda så blir du nöjd,har ett själv sen några år tillbaka,ett inverterverk
på 1kw,eu 10i heter det o funkar kanon,går tyst så det lilla stör nog ingen då är man
nog överkänslig mot ljud o skall hålla sig inomhus !!!!!!!!
Det leverar samma sinuskurva som hemma,ren sinusvåg m.a.o !!!!!
Driver TV,dator o all känslig elektronik !!!! :spinny::mcride:
 
Sv: Elverk

Har ett Dometic inbyggt verk och det är ju Honda som gör dom oxo. funkar kanonbra
 
Tillbaka
Toppen