F
F.d. 11293
Guest
Sv: Men bäste vägverk-ett. Har jag fattat helt fel..
hoppas att dom åker fast i en fartkontroll

hoppas att dom åker fast i en fartkontroll
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2026 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Och detta beror på att dom enda man tar med fartkameror är "Svensson som har brottom till jobbet". Det som utmärker "Svensson", är att han har betalningsförmåga, och när det hotas med fogden så betalar han.Ibland tror jag att de enda som överhuvudtaget åker fast i detta samhälle är de som åker 5 km för fort.
Du behöver inte bekymra dig om det kommer upp en älg på rälsen, det rasslar till en stund under å så är den älgen finito.
Den där älgen gör sig betydligt bättre i min frysbox
Calle
