Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Det finns redan en antennkabel kopplad till stereon. En traditionell. Kan det finnas två antennkablar?Den blå er enkel - det er en kabel fra bilens radioantenne. Den andre ser ut til å være en strømforsyning, men den må kontrolmåles.
Kanske till DAB-Antenn?
Innebär det att det finns en inbyggd antenn i framrutan, eller?Där satte du spiken på huvudet!!
Eightwood DAB / DAB + bilradio antenn internt glasfäste Fakra-kontakt för Alpine Ezi-DAB
På min sitter den i högra dörrstolpen, inbyggd bakom panelen.. Ska sitta där iaf och antennen sitter i vänstra dörrstolpen på halvintregrerade å helintregrerade är det så på dom nyare... Har dragit ett antal Daschcam och monterat backkamerabackspeglar och svurit åt placeringen av antennen..Innebär det att det finns en inbyggd antenn i framrutan, eller?