• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Underbar vinterdag.

:DJa inte kan man klaga på vädret idag strålande sol några minusgrader vindstilla och mycket snö. Dagens "gympa"är avklarad, var hos en av döttrarna och lastade in ved i vedbon phu ! men man slipper betala dyra avgifter på ett gym.:dog:Tog sen en lång promenad med Nalle härligt. Ikväll blir det att kolla travet. Räknar också ner dagarna, jobbar måndag sen tidigt på tisdag åker vi till västkusten. För att på onsdagen gå ut och äta riktigt gott tillsammans med min bror med fru som var vitttnen på vårat bröllop för 35 år sen. Min man fyller också 65 år samma dag. Det ska bli härligt att bryta vardagen lite vi stannar till lördagen.
Sen är vi ju inne i februari och våren närmar sig med stora steg. Rätt var det är så blir det dags att fixa till husbilen "ga.Bettan" sen blir det åka av.
Ha nu en bra helg alla HBK vänner och njut av vädret antingen ni är hemma eller ute och åker.
Hälsningar från Gunilla :msn_sun::bye:

Kommentarer

H
Ha en bra helg själva och naturligtvis på tisdag!! Vi kan inte skryta med någon sol i Dalarna idag, minus fem grader.

Ser fram mot spänningen med kusarna ikväll kl 18.

Kram kram
Inger
 
födelsedag, vem var det som var organisatör den gången ni satte det datumet? Mycket praktiskt med tanke på kommande jubileumsdagar. ha en festlig onsdag, ät och drick gott, man lever bara en gång.
Grattis på födelsedagen Rolf och till er båda Grattis på bröllopsdan.
:bock::bye:Eva
 
Stort GRATTIS på födelsedagen Rolf och GRATTIS på bröllopsdagen på onsdag önskar vi i Halmstad. Vi har också haft sol idag och ett par minusgrader. Idag har vi varit hos dottern och tittat till husbilen och den mådde bra och längtade att få komma ut nu framåt våren.

Kramar

Marie
 

Blogginlägg information

Författare
F.d. 58620
Visningar
402
Kommentarer
4
Senaste uppdatering

Fler inlägg från General

Dela detta inlägg

Toppen