• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Vingård barn.

Kaehne4363

HBK Medlem
Inlägg
1.969
Kommun
Danmark
HBK-Nr
11694
Medlemskap
2027
Det er vel ikke kun voksne uden børn, der kunne tænke sig at besøge en vingård med prøvesmagning og muligheder for at købe vin med hjem, eller---?
 

JanneB

HBK Medlem
Inlägg
1.538
Kommun
Knivsta
HBK-Nr
20110
Medlemskap
2026
Jag kanske är gammalmodig eller kontroversiell, varför åker man med små barn till en vingård?
Jag tänker...vila, ta det lungt och njuta.
Det finns ju bättre ställe för barn ....
Bättre ställe för barn = ingen vila, ingen avkoppling, ingen vuxennjutning.
OK, allt betor på barnsålder.
När vi var utomlands med husbil så brukade vi ta våra söner också till museer, konstgallerier... de var snälla och följde med, dock var de inte superlyckliga under besök. Först när vi kom till aktivitetsparker, äventyrsbad, stränder osv. då var de superlyckliga och vi lyckliga (utan super) :=))
 
Toppen