• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

vattenpump

  • Startad av Startad av F.d. 53194
  • Startdatum Startdatum
F

F.d. 53194

Guest
kör en ci mizar från 02. dricksvattenpumpen på vår bil för ett jäkla väsen, det låter väldigt mycket inne och utanför bilen. är det någon som vet om det ska vara så här.
 
Sv: vattenpump

Har du en tryckvattenpump? ... Misstänker det då kan det vara bussningarna som är slut på pumpfästena , så va det på min gamla pilot jag hade, lät som ett mindre kärnkraftverk . Jag köpte en ny pump och blev av med problemen, men det går säkert att byta bussningarna men enklast är nog att byta pump.
 
Tillbaka
Toppen