• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Svensk kalender

Sv: Svensk kalender

Hej!
Jag har installerat den i android. Tycker att den funkar bra, lätt att växla mellan vecko- och månadsöversikt.
/Gunni
 
Sv: Svensk kalender

Jag har inte testat den, men blev irriterad på den som följde med. Kollade runt lite och installera Kalender+. Jag tycker den fungerar ypperligt.

Fast det beror ju ofta på vilket behov man har.
Den du hittat ser också bra ut.

//Stefan
 
Sv: Svensk kalender

Någon som har installerat denna kalender i sin iPad och vad tycker du?

https://itunes.apple.com/se/app/svensk-manadskalender-synkar/id398607613?mt=8

Lennart

Jag har använt den i flera år, har den mest för att lägga in mina och fruns arbetstider (båda skiftjobbare). Vi uppdaterad sen det till våra telefoner och surfplattan. Behöver då bara skriva in våra scheman en gång, sen har vi detta i alla enheter.
Om den är bättre än andra kalendrar vet jag inte, men tycker det är skönt att kunna läsa på svenska i manualen mm.
Givetvis lägger jag in annat också, då funkar påminnelser mycket bra.
/Leif
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Toppen