• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Ställplats Denia, Spanien

Klaus & Loui

HBK Medlem
Inlägg
407
Kommun
Oxelösund
HBK-Nr
11525
Medlemskap
2026
Känner någon till denna Ställplats: Odissea Camper Area i Denia, Spanien?
De har det mesta för 12€ från dag 1 till 3, därefter ner till 8€ från dag 30.
Hälsningar
Ulla & Klaus, nyblivna HBK- medlemmar
:confused:
 
Sv: Ställplats Denia, Spanien

Trevligt med nya platser. Vad man skall tänka på är att man prismässigt med dusch och wifi är uppe i camping pris.
 
Sv: Ställplats Denia, Spanien

Trevligt med nya platser. Vad man skall tänka på är att man prismässigt med dusch och wifi är uppe i camping pris.
Så du menar att en campingplats nere i Spanien kostar 10-12 Euro?
Det är så jag får fram det om man bor där 31 dagar duschar 1 gång/dag i varmt vatten x 2 personer och har wifi alla dagar 30/30=1 euro/dag.
Låter som billiga campingplatser i Spanien! Vart hittar du dem?
 
Sv: Ställplats Denia, Spanien

Finns många långliggare som är nere i dessa priser. Annars finns campingcheque där priset är 15 E från första dagen.
 
Sv: Ställplats Denia, Spanien

Tja, det är bara en Husbilsställplats som har bra service. såna finns fortfarande och det skall man vara glad för.
 
Sv: Ställplats Denia, Spanien

Vi fins där nu kom i torsdags och trivs rent och snyggt närma till bad bra cykelvägar kan rekommenderas sa: 35 bilar men inga Svenskar
Hälsningar Kerstin &Lars-Inge
 
Tillbaka
Toppen