• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Fabriksåterställning av telefon

Jappe

HBK in Memoriam
Inlägg
18.274
Kommun
Orust
HBK-Nr
661
I nallen har det samlats så mycket bråte nu så att det börjar bli bevärande. Jag använder den egentligen bara till att ringa med och att ta emot meddelanden + några andra tjänster som är lätta att installera igen.

Kruxet är att det är väldigt lätt att fylla nallen med bråte; det är mycket svårare att bli av med det! Någon gång har nallen hotat med att inställningarna återgår till fabriksinställning när jag har försökt ta bort något onödigt eller inaktuellt program. Nu, när jag vill göra en fabriksåterställning så hittar jag inte den funktionen!

Telefonen är en Samsung någonting; jag vet inte vad den heter! Det står inte på den.

Alltså, någon som vet hur man fabriksåterställer en sådan här telefon?

Jappe
 

knarrevik

FD HBK Medlem
Inlägg
17.776
Kommun
Lysekil
HBK-Nr
3172
Medlemskap
2022
Sv: Fabriksåterställning av telefon

Om det är en Android finns "Återställning till fabriksdata" under inställningar.
 

Jappe

HBK in Memoriam
Inlägg
18.274
Kommun
Orust
HBK-Nr
661
Sv: Fabriksåterställning av telefon

Om det är en Android finns "Återställning till fabriksdata" under inställningar.

Jo, men var där? Jag hittar det inte!

Jappe

PS. Jo, under "Privat" kom sekretessinställningar och där gick det att fabriksåterställa telefonen! Härligt, nu ska jag inte belamra telefonen med onödig bråte mer.
 
Senast ändrad:
Toppen