Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
alltomhusbilen.se
Nej, absolut inte mer än övriga märken, Eura är snarare ett av de bättre märkena.Jättebra,men har förstått att eura mobil har problem med fuktskador
Inte min erfarenhet heller. Tror Michael ovan syftade på åldern, inte på Eura i första hand. På en 25 år gammal husbil ska man generellt vara uppmärksam på fuktskador. Även om bilen är "fukttestad" är det värt att gå genom med en enkel fuktmätare. Mät inne i överskåp, mellan tak och vägg. Särskilt fram och bak. Mät runt luckor och fönster. Mät mellan vägg och golv. Känn om golvet sviktar mycket. Använd näsan! Luktar det inte friskt, är det förmodligen inte det heller. Kolla historiken. Hur många ägare. Försök kontakta tidigare ägare. Vilket liv har bilen haft. Är service och ev fuktkontroller genomförda, osv osv. Bilen kan vara ett fynd, det kan också vara en mardröm!Jättebra,men har förstått att eura mobil har problem med fuktskador
Ja, så är det.Tror Michael ovan syftade på åldern, inte på Eura i första hand. På en 25 år gammal husbil ska man generellt vara uppmärksam på fuktskador.