Torbjörn Skoog
HBK Medlem
Svårt att få tag i Adblue. Vi har fem liter kvar sedan förra året. Utgångsdatum jan 22. Vad händer om vi använder detta nu ?
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Absolut ingenting bara använd , vi har haft reservdunkar i lastbilarna i 5 årSvårt att få tag i Adblue. Vi har fem liter kvar sedan förra året. Utgångsdatum jan 22. Vad händer om vi använder detta nu ?
Skönt att höra. Jag undrade just hur man annars vet vilket utgångsdatum det är på Adblue som man köpt i pump.Absolut ingenting bara använd , vi har haft reservdunkar i lastbilarna i 5 år
Hej,
Ett tips, vet att Mekonomen samt Meca fått in stora lager av Adblue från sin leverantör i veckan så gå in i någon butik och köp på er några 10 liters dunkar där så ni har framöver![]()