• Husbilsklubbens 20-årsjubileum och årsmöte och träff år 2026 kommer att hållas i Karlstad 14-17 Maj.
    KLICKA HÄR FÖR INFORMATION OCH ANMÄLAN.
  • Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2026.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla. Du måste logga in för att betala årsavgiften!

Bürstner Argos A 747-2 G
Bürstner Argos A 747-2 G

Bürstner Argos A 747-2 G

  • Tillagt av PC300
  • Skapat datum Skapat datum
  • Senaste uppdatering Uppdaterad

Allmän information

Detta är vår tredje husbil.
2013: Vi började med en Knaus Sun Traveller 708 K -01, alkov, med våningssäng. Mycket rymlig, två bord och bra lastvikt var ett plus.
2015: Bil två, en Dethleffs Advantage 6971/6981 -09 med gigantisk lastvikt, stor säng bak. Vi saknade en bäddplats då vi har 3 barn. Vi var tvungna att bädda vid bordet varje natt, lite jobbigt... Annars en helt ok bil.
2017: Bil tre. Bürstner Argos 747 A 2G -16. Bra lastvikt, rymligt i bilen, bordet intakt utan att bädda där...
Du har inte behörighet att se hela innehållet i detta objekt. Logga in eller registrera dig nu

Item information

Kategori
Min Husbil
Tillagt av
PC300
Visningar
1.697
Senaste uppdatering

Flera i Min Husbil

Flera från PC300

  • Monday
    Nämen, vad mer behöver man? Kanske lite stor, men VÄLDIGT trevlig!

Dela detta objekt

Tillbaka
Toppen