Vänner!

Nu har det riktiga vårvädret kommit ändå upp till Norrbotten med 11 plusgrader idag.........nu får nog snart snön ge sig! Ett annat viktigt vårtecken är att jag idag har besiktigat husbilen så nu är det bara att stå på ett år till.

Det är många gånger bra att vara en internetbaserad klubb, trots coronatider så kan vår projektgrupp arbeta på med nya projekt som är bra för våra medlemmar. Vi lanserade ifjol förnyade och förbättrade husbilsplatser som idag är ca 5200 stycken för er medlemmar att navigera till.
Nu har vi tagit nästa steg och lanserar idag 1400 serviceplatser för er att åka till när ni behöver tömma och fylla. Läs mer här!

Detta blir ett mycket bra komplement till våra husbilsplatser och perfekt för er när ni åker på svemester i år. Husbilen är ju alldeles perfekt i dessa tider när man vill vara för sig själv för en stund.......

Ta hand om er!

/Leif