F
F.d. 1565
Guest
Är just nu på rundresa i norra Europa och så smått på väg hemåt.
Har ingen lust att åka trista motorvägar så jag lägger då in ett undantag om just motorvägar i min Garmin 2445 LM. Jösses vilken rutt den ritar upp från Helsingborg till Hjo som är en tänkt etapp, riktiga kringelkrokar med avstickare ända bort till Växjö. Gör jag samma rutt i google så blir sträckan hyfsat rak och går en helt annan väg via Laholm, Skeppshult och Gislaved.
Nu vill jag göra den rutten i min Garmin och lägga in dessa samhällen som delmål för att få till just den rutten, hur gör man det?
Har ingen lust att åka trista motorvägar så jag lägger då in ett undantag om just motorvägar i min Garmin 2445 LM. Jösses vilken rutt den ritar upp från Helsingborg till Hjo som är en tänkt etapp, riktiga kringelkrokar med avstickare ända bort till Växjö. Gör jag samma rutt i google så blir sträckan hyfsat rak och går en helt annan väg via Laholm, Skeppshult och Gislaved.
Nu vill jag göra den rutten i min Garmin och lägga in dessa samhällen som delmål för att få till just den rutten, hur gör man det?